Labels
- RPH (10)
- SOALAN LATIHAN (10)
- TIP-TIP BIJAK MATEMATIK (3)
- YOUTUBE (3)
- CERITA (2)
- POWER POINT (2)
- REKRIASI MATEMATIK (2)
- SUDOKU (1)
Mengenai Saya
Tepati masa
Blog Yang Menarik
-
-
-
6 tahun yang lalu
-
8 tahun yang lalu
-
12 tahun yang lalu
-
12 tahun yang lalu
Dikuasakan oleh Blogger.
Pautan Istimewa
Anda Meminati ?
-
RPH Matematik KSSR Tahun 2 Tahun 2012 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (Tanpa Program LINUS - Numerasi) Mata Pelajaran dan kelas : Mat...
Catatan Popular
Khamis, 1 November 2012
Tajuk : Ukuran Panjang
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
(Tanpa Program LINUS - Numerasi)
Mata Pelajaran dan kelas : Matematik Tahun Duan Cerdas
Topik : Panjang
Masa : 30 minit
Standard Kandungan : 10.2 Mengukur dalam unit sentimeter dan meter
Standard Pembelajaran :
(ii)Mengukur dan merekodkan ukuran panjang objek dalam unit:
(a) sentimeter,
(b) meter.
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
(ii)Mengukur dan merekodkan ukuran panjang objek dalam unit:
(a) sentimeter,
(b )meter.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
• Murid mengukur panjang objek dengan menggunakan pembaris dalam unit sentimeter(cm):
Buku teks, pensel, pemadam, kapur, buku latihan
• Murid mengukur panjang objek dalam unit meter(m):
Pintu, meja guru, papan hitam, almari
• Murid merekodkan ukuran mereka .
Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
• pemerhatian.
Nilai:bekerjasama,rajin
Bahan Bantu Belajar:
Objek sebenar di sekitar kelas, pembaris.
Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
Penilaian melalui pemerhatian semasa p&p dan perbincangan.
Refleksi:
2 daripada 30 murid yang belum mencapai objektif pembelajaran akan dibimbing dalam kelas akan datang.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
(Berserta Program LINUS - Numerasi)
Mata Pelajaran dan kelas : Matematik Tahun Duan Cerdas
Topik : Panjang
Masa : 30 minit
Standard Kandungan : 10.2 Mengukur dalam unit sentimeter dan meter
Standard Pembelajaran :
(ii)Mengukur dan merekodkan ukuran panjang objek dalam unit:
(a) sentimeter,
(b) meter.
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
(ii)Mengukur dan merekodkan ukuran panjang objek dalam unit:
(a) sentimeter,
(b )meter.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran:
Murid Perdana
• Murid mengukur panjang objek dengan menggunakan pembaris dalam unit sentimeter(cm):
Buku teks, pensel, pemadam, kapur, buku latihan
• Murid mengukur panjang objek dalam unit meter(m):
Pintu, meja guru, papan hitam, almari
• Murid merekodkan ukuran mereka .
Murid LINUS (Numerasi)
• Meminta murid menyatakan standard unit untuk ukuran panjang:
(a) cm
(b) m
• Guru menerangkan cara-cara mengukur objek dengan berpandukan objek maujud.
• Guru mempamerkan beberapa objek di papan tulis dan meminta murid untuk mengukur panjang objek tersebut.
• Murid dibimbing untuk mengukur panjang objek dan merekodkan ukuran panjang objek dalam cm.
• Aktiviti kumpulan dan perbincangan.
• Murid diminta menyelesaikan lembaran kerja dengan bimbingan guru.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
• Pemerhatian
Nilai:bekerjasama,rajin
Bahan Bantu Belajar:
Objek sebenar di sekitar kelas, pembaris panjang, gambar.
Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P dan perbincangan.
Refleksi:
28 daripada 30 murid aras perdana mencapai objektif pembelajaran. 2 murid yang belum menguasai dibimbing melalui aktiviti pengukuhan. 1 daripada 3 murid Linus belum mencapai objektif pembelajaran akan dibimbing pada masa akan datang.
Langgan:
Catat Ulasan (Atom)
Tiada ulasan:
Catat Ulasan